(+90) 212 813 12 12 samet@sametgroup.com.tr

Hakkımızda

Değerli Müşterilerimiz;

 

Şirketimiz, 1996 yılında; İstanbul Bayrampaşa’da kalıp sektörüne hizmet vermek amacıyla faaliyetlerine başlamıştır.

 

1997 yılında; kalıp sektörüne katkı sağlamak ve ürün gamını artırmak amacıyla; Almanya, Amerika, Brezilya, Çin, Hindistan, İtalya, İspanya, Tayvan ve Japonya gibi ülkelerle hazır kalıp elemanları ithalatına başlayıp sektöre yeni ve kaliteli ürün çeşitliliği sunan öncü şirketlerden olmuştur.

 

• 2000 yılında; hazır kalıp setlerine ağırlık veren şirketimiz bu alanda da başarılı olmuştur. Günümüzde de kalıp seti imalatımız devam etmektedir.

 

• 2007 yılında; DİCLE ® markasını kurmuştur. Bu marka ile kalıp elemanları sektörüne kaliteli ve daha hızlı hizmet vermektedir. Ürün gamı olarak; kolon, burç, bronz, grafitli ve sinterli burçlar, grafitli sürtünme plakaları, esnek maçalar, indeksleme pistonları, modüler ve maça tutucular, flanşlar, dişli grupları ve özel ölçülerde bütün kalıp elemanlarını ve aparatlarını üretmekteyiz.

 

•2014 yılında müşteri portföyünü daha da artırıp sektördeki firmaların dışına çıkarak savunma sanayii, gemi inşaat sanayii, havacılık sanayii ve ağır makine sanayii alanında çalışan firmalara hazır bronz ve alaşımlı özel döküm bronz malzemeler ile hizmet vermektedir.

 

2015 yılında; sektörde yer alan firmalara daha hızlı ve verimli hizmet etmek adına grup şirketimiz olan SMT KALIP SAN. ve TİC. A.Ş. İzmir’de kurulmuş olup, Ege ve Akdeniz bölgesine hizmet etmektedir.

 

• 2017 yılında Anadolu Yakasındaki işletmelerle ve fabrikalarla doğrudan iletişime geçmek ve sektördeki uzun termin sürelerini kısaltmak adına Dudullu OSB İMES Şubesi hizmete açılmıştır.

 

• Şirketimiz AR-GE çalışmalarına da önemli yatırımlarıyla gelişimlerine devam etmektedir.